שאלות ותשובות

מהו קוריאן?

CORIAN מיוצר בלעדית ותחת פטנט על ידי חברת הענק האמריקאית DU-PONT. הקוריאן פותח לפני כ-50 שנה כמשטח עבור סביבות עבודה קשות, ומשווק בעולם מאז שנת 1971. לישראל מיובא הקוריאן כבר למעלה מ – 30 שנה.

CORIAN הינו חומר בעל משקל סגולי גבוה ומירקם חלק אך חמים למגע. חתך ב- CORIAN מראה כי החומר מוצק והומוגני וצבעו אחיד לכל עומקו. הוא מגיע במגוון של למעלה מ-100 צבעים ומשמש למשטחים, כיורי אמבט , כיורי מטבח, חיפויי קיר ולשימושים ביתיים ומוסדיים רבים נוספים.

ממה עשוי  ה- CORIAN?

ה- CORIAN עשוי מ – 70%  Aluminium  Hydroxyde  – מינרל טבעי. חומר זה נמצא  בשימוש יום יומי במגוון רב של מוצרים ביתיים כגון משחות שיניים. 30% נוספים עשויים  Methcrylate  Polymethtyl , או בשפה יום יומית אקריליק – החומר ממנו עשויה חופת תא הטייס. תרכובת שני החומרים מאפשרת לעבד CORIAN בכלי נגרות כפי שמעבדים עץ גושני.

תכונות האקריליק בנושא עמידות ואי ספיגה מנוצלות היטב במשטחיCORIAN  והתוצאה הנלווית הינה רמת היגיינה גבוהה.

לאקריליק עמידות גבוהה בפני קרניים אולטרא סגולות, לכן משטחי ה- CORIAN אינם דוהים ואינם משנים את צבעם לאורך זמן. הפיגמנטים המעניקים ל- CORIAN את גווניו השונים מאושרים למגע עם מזון.

לעומת חומרים אחרים, CORIAN הינו חומר קשיח ביותר, הוגומני, בלתי נקבובי ומוצק, המצטיין בעמידות גבוהה בתנאי שימוש קשים. הוא אינו מתקלף, מתבלה, נשבר או מקבל סימני חריכה משום שאינו מצופה בחומר ציפוי כלשהו.

CORIAN הינו החומר היחידי למשטחים למטבח ולאמבט המאושר להגעלה לפסח ע"י מכון "צומת".

מהקוריאן ניתן להסיר בקלות סימני סיגריות, כתמים ושריטות באמצעות חומרי ניקוי ביתיים פשוטים כגון Scotch Brite , כל זאת ללא כל פגיעה במראה.

אחד מיתרונותיו העיקריים של הקוריאן הוא העדר תפרים מורגשים. ניתן לחבר משטחים באמצעות

דבק CORIAN מיוחד, כך שיתקבל משטח בכל צורה או גודל כאשר התפרים והחיבורים כמעט ואינם מורגשים. כמו כן ניתן לכופף אותו בטכניקה מיוחדת בחום על מנת לקבל צורות מעוגלות. התוצאה המתקבלת היא גימור אחיד ומושלם ללא כל חריץ או תפר.

בנוסף לשלושה טיפוסי מוצר – משטחים, כיורים וחיפויי קיר או ריצפה – קיימים אין סוף אפשרויות ייצור ובניהם: דלפקי קבלה מעוצבים ומוצרי יודאיקה. החומר הייחודי משמש גם כחומר גלם בתחום עיצוב המוצר ולפיסול.

העיבוד וההרכבה נעשים לפי העיצוב הנדרש ע"י יצרן מורשה שאומן, הוכשר והוסמך לכך ע"י חברת DU-PONT.

משטחי CORIAN מיוצרים בעובי 12 מ"מ לשימושים אופקיים כגון: משטחי מטבח, אמבט,

חלקי ריהוט ודקורציה. קיימים גם לוחות בעובי 6 מ"מ לציפוי קירות ואלמנטים מיוחדים.

הלוחות מוצעים בלמעלה מ- 100 צבעים חלקים ומנוקדים, פסטלים ועזים, אופנתיים וקלאסיים.

כמו כן מוצע מגוון רחב של כיורים למטבחים ולאמבט בהתקנה אינטגראלית במשטח CORIAN.

יישומים שימושיים

הגבהה אחורית ברדיוס – בביצוע משטח מקוריאן, ניתן ל"טפס" לכיוון הקיר בצורה מעוגלת. מומלץ לבצע את ההגבהה לגבהים של 1 ס"מ או 5-7 ס"מ. מעליה ניתן להתקין חיפוי קיר מקוריאן, זכוכית, קרמיקה או כל חומר אחר. אפשרות זו ייחודית לקוריאן ומהווה פיתרון מושלם לכל מטבח או משטח אמבטיה פעיל. ההגבהה ברדיוס מסייעת לשמירה על מראה מושלם לאורך שנים רבות בהעדר פינה ישרה בין המשטח וחיפוי הקיר בה מצטברים לכלוך, לחות וחיידקים.

חמסיר – החמסיר הינו מתקן המורכב מ- 5-6 מוטות נירוסטה השקועים בקוריאן, בדרך כלל ליד הכיריים.
החמסיר מיועד להנחת סירים חמים, כשהמוטות ניתנים לשליפה וניקיון ומגיעים בכל מידה לפי הזמנה.

מולטי בוקס – המולטי בוקס הינו שרוול לזריקת אשפה ממשטח הקוריאן ישירות לפח האשפה הממוקם בארון, מתחת למשטח. מעל הפתח יש מכסה מקוריאן המשתלב עם המשטח באופן מושלם.
השרוול עשוי מנירוסטה או פלסטיק הנשלפים בקלות לצורך ניקיון ותחזוקה.

פסי טפטוף – ליד כיור הקוריאן ניתן לבצע חריטת פסים כך שהמים – מהסבונייה או מכל כלי רטוב אחר – יוכלו להתנקז ישירות לכיור. הפסים יחרטו בדוגמא ובמידות לפי הזמנתכם.

דלתות מקוריאן – יצור חזיתות לארונות מקוריאן בשלל צבעים, לפי דוגמא ומפרט נדרשים.